2016 Chinese export porseleinen veiling

  • Feb 05, 2020
click fraud protection

Country Living-editors selecteren elk aanbevolen product. Als u via een link koopt, kunnen we een commissie verdienen. Meer over ons

Als de veiling van donderdag om Christie's in New York is elke indicatie, Chinees export porselein maakt een comeback. Waarschijnlijk een steunpilaar in het China-kabinet van je oma, porseleinen verzamelaars houden van zijn klassieke uitstraling - en zijn bereid er flink voor te betalen.

Opvallend was de verkoop van een 'kom van Hongs of Canton' van Grisaille en Gilt met een doorlopende scène van kleine schepen aan de waterkant, die voor een bedrag van $ 87.500 verkochten, meer dan het dubbele van de schatting voor de stuk. Astronomische? Absoluut.

"Mensen waarderen hoogwaardige dingen, waarderen dingen, eersteklas dingen... deze stukken zijn samengesteld met een wetenschappelijk oog en zijn waar collectormateriaal, "Becky MacGuire, hoofd van de verkoop, vertelde Veranda.com met betrekking tot de" bijzonder prachtige ontvangst "van donderdag aan de veiling.

instagram viewer

"In de jaren 1700 was 'Made in China' het ultieme teken van verfijning voor westerse porseleinen verzamelaars," merkt Christie's op in gids voor het verzamelen van Chinees exportporselein. Volgens New York Metropolitan Museum of Art, "Chinese porselein werd beschouwd als objecten van grote zeldzaamheid en luxe," toen ze in de veertiende eeuw in Europa werden geïntroduceerd. Ze waren een klein deel van de lading vol thee, zijde, schilderijen, lakwerk, metaalwerk en ivoor. "De porselein werd vaak opgeslagen op het laagste niveau van de schepen, zowel voor ballast als omdat ze ondoordringbaar waren voor water, in tegenstelling tot de nog duurdere thee die hierboven werd opgeslagen."

En terwijl porselein dat alleen in blauw pigment was gedecoreerd, de exporthandel tot het einde van de zeventiende eeuw domineerde - zoals de blauw en wit theeservies die deze week bij Christie's meer dan hun drievoudige waarde haalden - kleurrijk geëmailleerde waren waren ook aan de top van de markt en blijven dat vandaag de dag.

Bekijk hieronder enkele van de meest gezochte items die zijn opgehaald. 110 meer veel Chinese export kunst zullen volgende week het veilingblok raken.

Punch Bowl van Grisaille en Gilt 'Hongs of Canton'

beeld

Geschatte prijs: $ 30.000 - $ 50.000

Gerealiseerde prijs: $ 87.000

'Hatcher Cargo' Blauwe en witte Cadogan theepot

beeld

Geschatte prijs: $ 3.000 - $ 5.000

Gerealiseerde prijs: $ 25.000

Twee 'Hatcher Cargo' blauwe en witte plaksteen Kendi

beeld

Geschatte prijs: $ 5.000 - $ 8.000

Gerealiseerde prijs: $ 18.750

'Tobacco Leaf' Terrine en deksel

beeld

Geschatte prijs: $ 15.000 - $ 25.000

Gerealiseerde prijs: $ 30.000

Geel geglazuurde kat

beeld

Geschatte prijs: $ 10.000 - $ 15.000

Gerealiseerde prijs: $ 10.000

Van:Veranda